środa, 15 stycznia 2020

Redzki Klub Kreatywnego Nauczyciela

Jednym z moich edukacyjnych "dzieci" jest Redzki Klub Kreatywnego Nauczyciela, który założyłam w Prywatnej Szkole Podstawowej im. T. Halika w Redzie. Jest to zrzeszenie nauczycieli, którzy nie ustają w poszukiwaniu nowych metod i rozwiązań edukacyjnych, chcą poświęcać swój czas na spotkania z innymi edukatorami oraz są gotowi na nowości i zmiany.
Do tej pory odbyły się trzy spotkania RKKN.  W pierwszym, inaugurującym,  udział wzięła wspaniała Anna Konarzewska, autorka książki "Być (nie)zwykłym wychowawcą", liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna Pedagogika", członek grupy Superbelfrzy, prowadząca stronę "Być nauczycielem".



Spotkanie listopadowe poprowadziłam ja, zorientowane było wokół tego, co interesuje mnie najbardziej, czyli myślenia wizualnego w edukacji :) W czasie warsztatów uczestnicy uczyli się, jak wykorzystać je w praktyce. 





Spotkanie grudniowe zgodził się poprowadzić Leszek Dowgiałło, profilaktyk, prowadzący stronę "Profilaktyka według Leszka". Miało ono charakter dyskusji - omawialiśmy problemy, które spotykamy na co dzień w swojej pracy i poszukiwaliśmy odpowiednich rozwiązań. 




Na kolejny semestr zaplanowałam pięć kolejnych spotkań Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela :) 


W lutym do naszej szkoły przyjeżdża Dorota Kujawa-Weinke - członek grupy Superbelfrzy, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, mentor kursu OK zeszyt prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, od 4 lat stosująca ocenianie kształtujące w swojej pracy lekcyjnej. Opowie, jak stosować na co dzień ocenianie kształtujące i dlaczego OK jest ok :) Spotkanie odbędzie się 25 lutego.

W marcu swoje tricki na TIKi zdradzi nam Katarzyna Drausal - nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie. Jej szczególne zainteresowania to zastosowanie nowoczesnych technologii w nauczaniu, stosowanie metod aktywizujących oraz rozwijanie kompetencji miękkich wśród uczniów. Spotkanie odbędzie się 17 marca.

W kwietniu o kompetencjach miękkich opowie nam Małgorzata Solowska - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku, trenerka Erasmus+ w Hiszpanii i Rumunii z gamifikacji i kreatywnego myślenia, propagatorka pracy projektami z wykorzystaniem technologii i dostępnych aplikacji, szeroko rozwijająca ideę samorządów uczniowskich, inicjatorka współpracy z instytucją zrzeszającą organizacje samorządów uczniowskich w Europie OBESSU, fanka implementowania edukacji nieformalnej w szkolnictwie i rozwijania miękkich kompetencji u uczniów. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia.

W maju o organizacji przestrzeni szkolnej porozmawiamy z Adamem Perzyńskim, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku, o której wyjątkowości i kreatywności w zakresie organizacji sal lekcyjnych napisano już wiele... Bo jest o czym! :) Spotkanie odbędzie się 19 maja. 



Ostatnie spotkanie Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela w tym roku szkolnym odbędzie się 23 czerwca. Będzie miało ono charakter podsumowujący :) 


Do Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela można dołączyć w każdej chwili :) Zachęcam do kontaktu w tej sprawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz